BIM w praktyce w 90 minut


Instytut PWN w ramach Akademii Eksperta Budownictwa, zaprasza na bezpłatny webinar BIM w praktyce w 90 minut.

Termin: 23 czerwca 2021 r. | g. 18.00 | online

Link do rejestracji: https://bit.ly/2So0tkT

Webinar poprowadzą 2 prelegentki, mgr inż. Magdalena Mihuniewicz oraz mgr inż. Katarzyna Rusek, które wcielając się w role architekta i instalatora, zaprezentują praktyczny przebieg procesu projektowania BIM, również na poziomie komunikacji międzybranżowej. Będzie można zobaczyć modelowanie bryły budynku z uwzględnieniem wizualizacji, wprowadzanie do modelu instalacji wewnętrznych oraz koordynację pracy uczestników procesu inwestycyjnego. Zaprezentowany zostanie sposób wyznaczania kolizji między elementami budynku oraz komunikacja z aplikacjami zewnętrznymi: zarówno z innymi systemami BIM, jak i z programami kalkulacyjnymi czy kosztorysowymi. „BIM w praktyce w 90 minut” to niepowtarzalna okazja do zrobienia pierwszego kroku do praktycznego projektowania w BIM-ie.

W programie:

  1. Prezentacja ArCADii-ARCHITEKTURY

  2. Rozpoczęcie pracy projektanta instalacji wewnętrznych na rzucie architektonicznym wykonanym zgodnie z BIM.

  3. Automatyczne porównywanie projektów na różnych etapach ich tworzenia.

  4. Scalanie projektów wielu branż w jeden model budynku.

Prelegentki:

mgr inż. Magdalena Mihuniewicz Architekt, absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska. Od lat współpracuje z firmami INTERsoft i ArCADiasoft w szczególności przy tworzeniu nowego oprogramowania, a także przy wdrażaniu i upowszechnieniu oprogramowania BIM. Prywatnie zapalony fotograf i wielbicielka górskich wędrówek.
mgr inż. Katarzyna Rusek  Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska. Była projektantka sieci i instalacji sanitarnych. Aktualnie specjalista w dziale tworzenia oprogramowania i współpracownik w dziale obsługi technicznej w firmie ArCADiasoft. Autorka i współautorka publikacji, artykułów zawiązanych z technologią BIM. Prywatnie fanka żużla i miłośniczka kolarstwa górskiego.

Webinar kierujemy do osób zainteresowanych tematyką BIM przede wszystkim do:

  • szerokorozumianej grupy projektantów, w tym: architektów, instalatorów, konstruktorów;

  • osób pracujących przy planowaniu, projektowaniu, realizacji, obsłudze inwestycji budowlanych,

  • Inwestorów będących reprezentantami: gmin, dewelopera, podmiotów publicznych budujących i utrzymujących drogi krajowe i autostrady, spółek z udziałem skarbu państwa realizujących obiekty mieszkaniowe, biurowe i przemysłowe na sprzedaż i wynajem

  • Generalnych Wykonawców, Podwykonawców robót budowlanych

  • Producentów (np. prefabrykatów) i Dostawców (np. materiałów budowlanych)