GUGiK o geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej

Najważniejsze stanowiska i interpretacje organów państwa
A.Falkowski
Posty: 237
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
PDL: PDL/IS/0142/05
Lokalizacja: Białystok

GUGiK o geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej

Post autor: A.Falkowski »

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pojawiło się stanowisko urzędu w sprawie sposobu wykonywania art. 57 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo budowlane. Dotyczy ono obowiązku sporządzania dokumentacji powykonawczej zawierającej informację o zgodności obiektu budowlanego z projektem budowlanym.
Podobno treść tego stanowiska została uzgodniona z Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Jednak wcześniejsza wymiana zdań pomiędzy GUGiK a GUNB wskazuje na to, że nie do końca pełna może być informacja o uzgodnieniu przez oba urzędy tego stanowiska.
Bowiem jak już informowałem wcześniej klik - GINB twierdził, że ma odmienne zdanie co do konieczności uwierzytelniania dokumentacji powykonawczej przez ośrodek geodezyjny. Co prawda w opublikowanym właśnie stanowisku nie ma mowy w ogóle na temat uwierzytelniania, ale miało ono m.in. tej właśnie kwestii dotyczyć. Skoro wiec zostało pominięte milczeniem, to prawdopodobnie urzędy nie doszły między sobą do porozumienia. Świadczyć o tym może też fakt, że kilka dni po opublikowaniu tego stanowiska został zdymisjonowany zastępca GINB, a wcześniej sam GINB.
Załączniki
Art-57_stanowisko-GUGiK.pdf
(553.66 KiB) Pobrany 835 razy