MIiB o sprawdzaniu projektu

Najważniejsze stanowiska i interpretacje organów państwa
A.Falkowski
Posty: 237
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
PDL: PDL/IS/0142/05
Lokalizacja: Białystok

MIiB o sprawdzaniu projektu

Post autor: A.Falkowski »

W związku z informacjami o wymaganiach jakie stosują niektóre urzędy w postępowaniach o pozwolenie na budowę, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa udzieliło Izbie odpowiedzi na kilka pytań. Szczególnie warto podkreślić następujące stwierdzenia:
W ramach sprawdzania kompletności projektu budowlanego organ nie jest uprawniony do weryfikacji błędów stylistycznych zamieszczonych w projekcie.
....
Zgodnie 2 § 11 rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ww. rozporządzenie nie daje organowi administracji architektoniczno-budowlanej prawa wymagania dołączenia dodatkowych rysunków do projektu architektoniczno-budowlanego, ani prawa zadania usunięcia jakichś rysunków z projektu architektoniczno-budowlanego.
(info AF: dotyczy np. rysunków wykonawczych czasem dołączanych do projektu)
.....
Ponadto wniosek o pozwolenie na budowę i tytułowa strona projektu budowlanego, nie muszą zawierać (wymieniać) wszystkich poszczególnych i szczegółowych elementów składających się na całość zamierzenia budowlanego. Nie ma obowiązku wymieniania we wniosku o pozwolenie na budowę wszystkich szczegółów dotyczących obiektu, bowiem są one przedmiotem szczegółowego opracowania, jakim jest projekt budowlany załączony do wniosku.
....
Brak jest przepisu, z którego wynikałby wymóg, aby nazwa inwestycji zamieszczona na stronie tytułowej projektu budowlanego była dokładnie taka sama jak nazwa inwestycji w pkt D.3. wniosku.
Zachęcam do zgłaszania do Izby przypadków, które mogłyby wskazywać na inny niż ww. sposób załatwiania spraw.
Tylko informacje od Was są podstawą do reakcji na zgłoszone przypadki nieprawidłowych wymagań.
Załączniki
Kpl PB str tyt.pdf
(374.74 KiB) Pobrany 825 razy