Strona 1 z 1

Uzgodnienia na terenach PKP

: 09 maja 2017, 15:38
autor: A.Falkowski
W wyniku interwencji podejmowanych przez naszą izbę, wspartych dodatkowo przez PIIB - zmianie ulega sposób dokonywania uzgodnień projektów infrastruktury na terenach kolejowych.
Dotąd takie uzgodnienia były dokonywane przez wiele spółek "córek" PKP (np. PKP PLK S.A., PKP Energetyka, PKP Telekom, PKP Utrzymanie, PKP LHS, PKP Cargo, PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o.). Za każde takie uzgodnienie trzeba było odrębnie płacić po kilkaset zł, a do tego były one czasochłonne.

Zgodnie z nowymi zasadami - wszelkie uzgodnienia będę się odbywały w trakcie kolejowej narady koordynacyjnej. Tym samym będzie jedna opłata i nie trzeba będzie biegać po różnych instytucjach. Ponadto umożliwiono przesłanie projektu pocztą.
Szersza informacja na ten temat ukazała się tutaj.
W załączeniu stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Jeżeli mielibyście informację o odmiennym sposobie załatwiania spraw niż został zawarty w stanowisku ministerstwa, to proszę o sygnał.

Re: Uzgodnienia na terenach PKP

: 08 kwie 2018, 11:10
autor: A.Falkowski
Po informacjach od członków Izby o tym, że zapowiedziany przez ministerstwo sposób uzgadniania na terenach PKP nie funkcjonuje, nasza Izba zwróciła się o interwencję w tej sprawie do Prezesa PIIB.
Otrzymaliśmy odpowiedź (w załączeniu), z której wynika, że:
- obecnie trwają końcowe uzgodnienia projektu Regulaminu Organizacji narad koordynacyjnych,
- realizowany jest projekt modernizacji Kolejowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, który poprzez wdrożenie systemu geoinfomratycznego będzie m.in. służył obsłudze projektantów.

Niestety zgodnie z ww. pismem ministerstwa: "dokładna data wprowadzenia narad koordynacyjnych jako formy uzgadniania projektowanych sieci uzbrojenia terenu oraz informacji o lokalizacji obiektów budowlanych nie jest możliwa do określenia".
Ponadto zdaniem ministerstwa działania w tym celu są "intensywnie realizowane". Co do tej intensywności można mieć wątpliwości, bowiem minął już ponad rok od deklaracji ministerstwa o rozwiązaniu tego problemu.

Re: Uzgodnienia na terenach PKP

: 11 sty 2019, 16:34
autor: M.Kłokowski
A może warto wrócić do tematu i w kolejnym roku przypomnieć się z tematem?

Re: Uzgodnienia na terenach PKP

: 29 maja 2019, 13:49
autor: A.Falkowski
Przyszła odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury - w załączeniu.
Do końca stycznia 2020 r. ma się zakończyć wdrożenie całego systemu, a w drugiej połowie 2019 r. ma być uruchomiony portal umożliwiający zamawianie materiałów z KODGiK.

Re: Uzgodnienia na terenach PKP

: 23 paź 2020, 08:12
autor: A.Falkowski
Jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Szkoda, bo okres pandemii pokazał, że uruchomienie tej usługi jest niezbędne.

Zgodnie z otrzymanym właśnie stanowiskiem Ministerstwa Infrastruktury - uruchomienie systemu elektronicznych narad koordynacyjnych ma nastąpić:
- w trzech (z ośmiu) ośrodkach KODGiK - w grudniu 2020 r.,
- w pozostałych ośrodkach KODGiK - do końca pierwszego kwartału 2021 r.