Poradnik Prawo budowlane 2020

Ważne informacje dla członków POIIB
A.Falkowski
Posty: 227
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
PDL: PDL/IS/0142/05
Lokalizacja: Białystok

Poradnik Prawo budowlane 2020

Post autor: A.Falkowski »

Dzisiaj weszła w życie tzw. duża nowelizacja Prawa budowlanego, która dokonuje podziału projektu budowlanego na trzy odrębne części.
Również dzisiaj weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego - wprowadzające dodatkowe nowości, niekiedy dalej idące niż ustawa.

W związku z powyższym Komisja Prawno-Regulaminowa PIIB przygotowała drugą edycję poradnika informującego o tym jak poruszać się w nowych przepisach, w tym m.in.:
- jak będzie wyglądał nowy projekt budowlany,
- kiedy będą powstawały jego poszczególne części,
- jak zmiany wpłyną na pracę projektantów i kierowników budowy,
- kto ma prawo sporządzania poszczególnych części projektu budowlanego,
- jak rozporządzenie doprecyzowało zapisy ustawy,
- a przede wszystkim - odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości inżynierów budownictwa dotyczące nowych przepisów.

Poruszana jest w nim również kwestia istotnych odstąpień od projektu budowlanego w trakcie prowadzenia robót budowlanych, a także umieszczony jest link do ujednoliconej wersji Prawa budowlanego po uchwalonych zmianach.

Oprócz tego umieszczono odnośnik do przykładowej formy projektu budowlanego budynku mieszkalnego - w zakresie stron tytułowych i spisów treści poszczególnych części nowego projektu budowlanego, a także inne ciekawe informacje i materiały, w tym stanowiska organów administracji centralnej.

Link do poradnika: https://tiny.pl/7pgxq