wykaz właścicieli działek

Tematy o praktycznym wykonywaniu zawodu inżyniera
K.Stasiuk
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:35
PDL: PDL/IS/1427/01

wykaz właścicieli działek

Post autor: K.Stasiuk »

W przypadku uzgodnień w MPEC-u projektu przyłącza cieplnego czy sieci cieplnej wymagany jest wykaz właścicieli działek oraz przebieg przewodów na mapie ewidencyjnej. Obecnie za pomocą elektronicznej księgi wieczystej znając numer KW można sprawdzić kto jest właścicielem terenu. https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do
Czasem trzeba sprawdzić dwie czy trzy działki a czasu traci się sporo i zastanawiam się czy Izba dałaby radę w jakiś sposób przekonać MPEC żeby zrezygnował z konieczności dostarczenia wykazu z Urząd Miejskiego ewentualnie żeby były dwie możliwości tzn z elektronicznej Księgi Wieczystej lub z wykaz z Urzędu Miejskiego.
Druga sprawa to nie rozumiem czemu MPEC nie zgadza się na pokazanie przebiegu rurociągów na podstawie mapy cyfrowej (może to jest związane z datą sporządzenia wtórnika) chociaż można to i tak zrobić na mapie cyfrowej ale z podkładem z GIS-u. Myślę, że jest to niepotrzebnie skomplikowane.

A.Falkowski
Posty: 237
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
PDL: PDL/IS/0142/05
Lokalizacja: Białystok

Re: wykaz właścicieli działek

Post autor: A.Falkowski »

Ok, spróbujemy przekonać ich do KW i mapy cyfrowej.

Tylko z KW jest ten problem, że obecnie nie ma dostępu do numerów KW (był przez pewien czas, ale w zasadzie chyba tylko przez nieuwagę UM ;) ). Dlatego stosowanie takiej metody w zasadzie chyba będzie mało użyteczne.
Jeśli chodzi o mapę cyfrową - to rozumiem, że masz na myśli pokazanie tylko warstw z numerami działek, granicami i budynkami, a także z trasą projektowanego uzbrojenia? Ja tak składam do wydania decyzji ULICP.

K.Stasiuk
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:35
PDL: PDL/IS/1427/01

Re: wykaz właścicieli działek

Post autor: K.Stasiuk »

Ostatnio wykaz numerów KW otrzymałem od architekta który dostał to od geodety wraz z mapą do celów projektowych więc może problemu nie będzie.

A.Falkowski
Posty: 237
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
PDL: PDL/IS/0142/05
Lokalizacja: Białystok

Re: wykaz właścicieli działek

Post autor: A.Falkowski »

Trochę to trwało ze względu na okres urlopowy, ale dzisiaj otrzymałem potwierdzenie, że MPEC będzie dopuszczał wydruki z KW zamiast "wypisów".
Przy czym dotyczyć to będzie działek, dla których jest konkretny właściciel, tzn. w KW nie będzie odesłań do innych ksiąg wieczystych.
Czyli np. w przypadku terenów spółdzielni mieszkaniowych, gdzie KW nie podaje informacji o właścicielach, ale odsyła do innych KW i robi się z tego duża liczba wydruków, takiej możliwości nie będzie. Natomiast tam gdzie są tereny ZDM, UM, właścicieli prywatnych, itp. (bez odesłania do innych KW) - tam możemy stosować KW zamiast "wypisów".

Co do możliwości stosowania pokazania przebiegu rurociągów na mapie cyfrowej (warstwach ewidencji gruntów) - jeszcze o tym rozmawiamy z MPEC.
Na razie dopuszczalne są printscreeny map z GISu i wrysowanie na nich tras projektowanych sieci, bo dla MPEC stanowią one najbardziej aktualną bazę o granicach działek. Jak coś się zmieni w tej sprawie to dam znać.

ODPOWIEDZ