Proces budowlany

Problemy administracyjne związane z wykonywaniem zawodu

Proces budowlany

Postautor: A.Falkowski » 06 kwie 2017, 19:50

Gdyby ktoś potrzebował aktualnych druków w procesie budowlanym (pozwolenie na budowę, zgłoszenie, oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością) w formie edytowalnej, to są one dostępne na stronie MIiB tutaj.
Są tam również przykłady wypełniania wniosków.
A.Falkowski
 
Posty: 210
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
Lokalizacja: Białystok

Re: Proces budowlany

Postautor: A.Falkowski » 08 mar 2018, 13:31

Wraz ze zmianą ministerstwa zajmującego się budownictwem (obecnie jest to Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) procedury budowlane pojawiły się również na nowej stronie klik.

A korzystając z okazji chciałbym przekazać informację, że na wniosek naszej Izby ministerstwo wyjaśniło, że mimo tego iż we wzorze wniosku o pozwolenie na budowę (B-1) znajduje się miejsce na wpisanie tylko 5 działek, to poprzez edycję wzoru wniosku można tych działek wpisać więcej (bez konieczności składania informacji uzupełniającej B-4). Przykładem jest również wypełniony wzór wniosku na stronie internetowej ministerstwa dotyczący budowy linii kolejowej (8 działek).
Dopiero jak mamy znacznie więcej działek i/lub inne adresy nieruchomości, wtedy należy korzystać z formularza B-4.

Wystąpiliśmy o to wyjaśnienie, ponieważ otrzymywaliśmy informację od członków Izby, że niektóre organy odmawiały przyjęcia wniosków, w których wpisana była większa liczba działek niż 5 i nie było załączonego formularza B-4. Tak złożony wniosek powinien być uznany przez organ AAB za prawidłowy.
A.Falkowski
 
Posty: 210
Rejestracja: 21 lis 2014, 09:46
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Administracyjne sprawy zawodowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron